Erol COŞKUN

Erol COŞKUN

Genel Başkan Erol Coşkun 02.12.1964 tarihinde Ordu ili, Akkuş ilçesi, Damyeri köyünde dünyaya geldi. İlkokula babasının gurbete çıkması nedeniyle Keçiören ilçesi Ufuktepe ilkokulunda başladı ve İbrahim Akoğlu ilkokulunda bitirdi.

Ortaokulu Kuşcağız Ortaokulunda bitirerek 1979 yılında Keçiören lisesine kaydını yaptırdı 12 Eylül 1980 ihtilalinin olması nedeniyle lise birinci sınıftan ayrılarak asil 179 kazanmış olduğu jandarma astsubay hazırlama okuluna 22 Eylül 1980 tarihinde girdi dört senelik eğitime müteakip 30 Ağustos 1984 tarihinde jandarma astsubay Çavuş olarak göreve başladı sırasıyla Hatay Hakkari Ankara Bingöl Tekirdağ Şırnak ve Tokat da bulunan il ve İlçe Merkezlerinde ki jandarma birlikleri nde sırasıyla karakol Komutanlığı trafik Tim Komutanlığı , Şube müdürlüğü kısım amirliği İlçe jandarma komutanlığı görevlerini müteakip 30 Eylül 2008 yılında Tokat jandarma bölge Komutanlığı ndan kendi isteği işe emekli oldu.

Emekli olmayı müteakip Antalya’da turizim şirketi genel müdürlüğü daha sonra çeşitli organizasyonlarda ,fabrika idari müdürlüklerinde görev aldı bir dönem Akkuş da siyasete girerek belediye başkan aday adayı oldu 2003 yılında kuruluşu yapılan derneğimizde emekli olmasından sonra genel Başkanlık, onursal Başkanlık görevlerini yürüttü.

2022 yılında yapılan seçimde yine bir önceki dönem genel başkanımız sayın Aydın Güllü ve yönetim kurulunun da isteğiyle yapılan seçimde genel başkan seçildi kendisi evli ve üç çocuklu olup İngilizce bilmektedir. Ayrıca kendisi Türkiye Emekli Assubaylar Derneği yönetim kurulu Üyesi, Ordulular Vakfı Üyesi, Orsad üyesi olup sivil toplum kuruluşları ile olan ilişkileri halen devam etmektedir. Ayrıca eğitim hayatına jandarma meslek yüksek okulunu bitirmeye müteakip yine Anadolu Üniversitesi kamu yönetimi bölümünü de bitirerek devam etmiştir. Sigortacılık Segem Belgesi de olup halen sigortacılık faaliyetleri devam etmektedir.
Bu içerik yorumlara kapatılmıştır.

ÜYE GİRİŞİ