Hakkımızda

Akdatder Web Sitesine Hoşgeldiniz. 2003 yılında kurulan derneğimizin amacı tüzüğümüzde yer alan hedefler çercevesinde üyelerimizin, yöremiz halkının, İlimizin, İlçemizin ve Köylerimizin;

– Sorunlarını, ihtiyaçlarını tespit etmek, bunlar çözüm aramak,

– Özellikle yöremizin eğitim sıkıntılarına çözüm aramak ve katkıda bulunmak

– Yöremizin turizm potansiyelini tanıtmak ,Sosyal ve Kültürel faaliyetlerde bulunmak ,Üyelerimiz arasınada dayanışma sağlamak ve buna benzer birçok konuda çalışmalar yapmaktır.

2011 yılını tamamlarken web sitemizde yenileme çalışası yaptık ve ziyaretçilerimizin istekleri doğrultusunda web sitemizde konsept değişikli yaptık. Umarız halkımıza ve bölgemize bir nebzede olsa katkımız olur.

2011 yılı sonuna geldiğimizde dernek amaçlarımz doğrultusunda bir çok amcımıza ulaştık. 2003 yılında bir kaç gönüllü ile yola çıkmış, o zaman hayal bile edemeyeceğimiz bir çok etkinlik gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Bir çokları için inanmsı bile güç olan faaliyetleri, gönülleri ile bize destek olan üyelerimiz, esnaflarımız ve hiç bir desteği bizden esirgemeyen bürokrat ve siyasilerimizle, en önemliside bizlere inanıp her etkinliğimizde bizimle birlikte olan hemşehrilerimizle gerçekleştirdik.

Bu güne kadar amaçlarımız doğrultusunda yaptığımız faaliyetleri web sitemizde bulabilirsiniz. Ancak öne çıkan bir kaç başlığı burada da belirtmek istiyoruz.

2011 Sonu İtibarı İle;

– Akkuş ve köylerimizin tamamındaki okullara 10.000 civarında kitap

– 3 defa Çekiç Obası Yayalasında Şenlik ( Son şenlikte 3.500 Adet yemek servisi yapılmış ve köylülerimiz şenliğe ücretsiz olarak taşınmıştır)

– 2 aylık sürede düzenlenen bir kampanyayla tek seferde 600 Öğrenci giydirilmiştir. ( Bot, Mont, Kırtasiye vb. okul gereçleri)

– Ankara’da 600 Üye ve Misafirimizin yemekli olarak ağırlandığı 5. yıl gecesi

– Ankara’da derneğimizin Komite Başkanlığı altında 15 gün gibi çok kısa bir hazırlık aşamasından sonra 1000-1100 Akkuşlu hemşehrimiz, bürokrat, siyasi ve bakanlarımızında katıldığı yemekli ” Eğitime Destek Gecesi”

– Vefaat eden üyelerimiz ve Üye olmadığı halde vefaat eden kisesiz, fakir heşehrlerimizin cenazelerinin memleketlerine hiç br karşılık beklemeden nakli.

– ve daha bir çok diğer etkinlikler. Bu faaaliyetlerin hepside hemşehrilerimiz ve üyelerimizin desteği ile gerçekleşmitir. Destekçilerimze sonsuz teşekkür ve şükranlarımızı sunarız.

Sitemizde duyuracağımız özellikle eğitim amaçlı çeşitli konular olacaktır.Bunlar için önerilecek çözümün ve katkıların bizim için büyük önemi vardır. Sizlere yansıtmaya çalışacağımız konularda meydana gelebilecek eksik ve hatalarlar için şimdiden özür dileriz. Sizlerde bizimle hatalarımızı, eksiklerimizi, görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız çok mutlu oluruz. Lütfen bize ulaşın: dernek@akdatder.com
Daha nice senelere temennisi ile .

Saygılarımızla

AKDATDER CAMİASI

ÜYE GİRİŞİ