Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/akdatder/public_html/templates/yournews/yjsgcore/yjsg_core.php on line 26

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/akdatder/public_html/templates/yournews/yjsgcore/yjsg_stylesw.php on line 16

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/akdatder/public_html/templates/yournews/yjsgcore/yjsg_core.php on line 242
ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/akdatder/public_html/templates/yournews/html/mod_menu/default.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/akdatder/public_html/plugins/content/jp_bookmark/jp_bookmark.php on line 418

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/akdatder/public_html/plugins/content/jp_bookmark/jp_bookmark.php on line 421

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/akdatder/public_html/plugins/content/jp_bookmark/jp_bookmark.php on line 470

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/akdatder/public_html/plugins/content/jp_bookmark/jp_bookmark.php on line 58

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/akdatder/public_html/plugins/content/bot_mb/bot_mb.php on line 34

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/akdatder/public_html/plugins/content/bot_mb/bot_mb.php on line 35
Google bookmarkTwitterFacebookDiggMyspace bookmarkJP-Bookmark
erol coskun tarafından yazıldı. Kategori: Akkuş ve Bölge Haberleri
Yayınlanma: 20 Ekim 2012 Gösterim: 784
Yazdır

KIYMETLİ ÜYELERİMİZ SEVGİLİ DOSTLARIMIZ

AKDATDER ( AKKUŞ-DAMYERİ-TUZAK-YEŞİL GÜNEYCİK VE CİVAR KÖYLERİ SOSYAL KÜLTÜREL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ)

Kurulduğu 2003 yılından bu güne kadar yani 2012 yılına kadar geçen süre içerisinde Aktif Dernek olma özelliklerini devam ettirerek bir çok ilke imza attı.

 

Bu faaliyetlerimizi daha sonra hazırlanacak yazılarda belirtilecek olup bu gün  sadece alımı yapılan Dernek Merkezi  gündeme alınacak nostaljik resimlerle geçmişten bu güne yolculuk yapılacaktır.

Nisan 2012 ayı içerisinde bir üyemizin evinde gerçekleştirilen ve diğer yönetim kurulu üyelerimizin de bulunduğu telefon görüşmeli toplantıda sabah saat:10.00 da başlayan üyelerle görüşme zamanı akşam 22.00 da son buldu.Aralıksız olarak 12 saat ten fazla tüm üyelerimizle telefon görüşmesi yaptık.Ginnes Rekorlar kitabı için müracaat etseydik herhalde aralıksız en uzun telefon görüşmesi yapanlar olarak rekorlar kitabına girerdik.

Neticede gönüllülük esasına dayanan bağışlar ve aidatlarla bu günkü dernek merkezimizi satın aldık.

Gece demeden gündüz demeden cebindeki 10 tl sini de katkı olarak veren,koşturan,bizi destekleyen tüm üye ve dostlarımıza teşekkür ederiz.

Her hizmet elbette 4+4 lük yürütülemez.

Kimse kimseyi kandırmamalı ama ortada bir gerçek var ARTIK AKDATDER'in  KİRA VERMEDİĞİ DERNEK MERKEZİ VAR.  Bu Hizmeti Kusura Bakmayın  ama HİÇ KİMSE KÜÇÜMSEYEMEZ.

BİZ BUNA MÜSADE EDEMEYİZ.etmemeliyiz de 

 Kelimelerimi seçerek yazmaya gayret gösteriyorum hatalarım olursa şimdiden özür dilerim.

Sevgili Dostlarım:

Ne olursa olsun esas olan Ahde vefadır.Peygamber Efendimiz SAV.BİR GENCİ BULUŞMA YERİNDE ÜÇ GÜN BEKLEMİŞTİR.

Bizde dostlarımız bekledik,ve hayallerimiz onlarla gerçek oldu.

Emeksiz yemek olmaz,diyerek inananlarla çıktık yola ve yolda kalmadık çok şükür tüm dostlar sayesinde.

Bizim gayemiz bir kahve köşesi,viran bir yer değil eşlerimizin,kızlarımız,oğullarımız ve büyüklerimizin bir arada olabileceği bir yeri almaktı küçükte olsa bunu başarmış olduk .

Bu hizmete vesile olanlardan Rabbim Razı olsun.

Sevgili dostlarım;

GIYBET öyle ağır bir yüktür ki bu yükü kimse taşımak istemez de yine gıybet eder.

GIYBET:Kişide olan özellikleri kendisinin rızası olmaksızın bir başkasına aktarmaktır.Bu da KUL HAKKI'dır ki KUL AFFETMEDİKÇE ;ALLAH AFFETMEZ.Bunu Böyle bilelim ve çok dikkat edelim ağzımızdan çıkana.

SÖZ MERMİ GİBİDİR.NAMLUDAN ÇIKAN MERMİNİN  NAMLUYA DÖNEMEYECEĞİ GİBİ SÖZDE AĞIZA TEKRAR DÖNEMEZ.

Kişide o özellikler yoksa zaten yapılan ve anlatılanlar İFTİRA'dır ki bunun hesabını da kimse veremez.

Çok yaygın bir hal aldı artık burada olsa ben yüzüne de söylerim diyerek gıybete kılıf aranıyor bunlar doğru değildir.Gıybet aileyi,kişiyi toplumu yer ve bitirir.

Zamanında iki arkadaşın gereksiz polemiklerini görünce onları bir araya getirdik ve hayatımızın en tatlı çayını içtik.Çünkü anlatılanlarla onların söylemleri ve yaptıklarının aslı ve astarı yoktu. 

Kıymetli dostlarım Yönetim Kurulundaki tüm arkadaşlarım ve benim telefonum açık,Dernek Merkezi Her Cumartesi Pazar 17.00-20.00 saatlerinde Dernek Sorumlusu Asım Coşkun tarafından açılmaktadır.

Bizim maksadımız paylaşmak ve lokmaları birlikte yiyebilmektir.Bunu da birlikte başaracağız.

Yapılan hizmetler kalıcı olduktan sonra sahipleri her zaman değişecektir.Önemli olan hizmet edip geride bir eser bırakabilmektir.

Üyelerimiz tarafından Gereksiz ve yetkisiz insanların hangi konu da olursa olsun sözlerine itibar edilmemelidir.

Derneğimi Yönetimi tarafından duyurular yapılarak, mesajlar çekilerek üyelerimiz her konuda bilgilendirilmektedir.

Dernekler; Dernekler  Kanuna Göre ; Derneğin Yetkili Kurulları Genel Kurul,Yönetim ve Denetim Kurulları ile ona bağlı organlar (Kadın Kolları-Gençlik Kolları) dan oluşur .Kanun ve Genel Kuruldan alınan yetki ve Dernek tüzüğüne göre yönetilir.Bundan önce böyle olduğu gibi bundan sonra da böyle olacağı unutulmamalıdır.

Dernek alımında gündüzlerini gecelerine katan hiç bir fedakarlıktan kaçmayan yönetim kurulu üyelerine ve yönetim kurulunda olmadıkları halde koşturan ve hiç yok kelimesini kullanmayan üyelerimize de şükranlarımızı sunarız.

Gelin artık kira için uykularımızın kaçtığı geride kalan günleri unutarak bize ait olanın mutlluğunu hep birlikte yaşayalım ve ufak sıkıntıları büyütmeyelim.

Dağ Dağa Küsmüş dağın haberi olmamış tabirini de ortadan kaldıralım kırgınlıkları da ortadan kaldıralım.

Bu vesile ile AKDATDER'e Hizmet yerini kazandıran,vesile olan,gece demeden gündüz demeden koşturan Üyelerimize,Yakınlarına,Gönül Dostlarına da bir kez daha teşekkür ederiz.

 

Bu vesile ile yaklaşan Kurban Bayramınızı da en içten dileklerimle kutlar saygılar sunarım

 

 

EROL COŞKUN

AKDATDER GENEL BAŞKANI